INFORMAČNÍ OZNÁMENÍ EET!

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

 

 

Motorové oleje

oleje Shell

Naleznete zde špičkové motorové oleje Shell HELIX Ultra a HX7 Professional.

oleje Total

Naleznete zde špičkové motorové oleje Total Quartz Ineo, Quartz 9000 a Quartz 7000.

oleje Castrol

Naleznete zde špičkové motorové oleje Castrol EDGE, Magnatec a Professional.

oleje Mobil

Naleznete zde špičkové motorové oleje Mobil 1 a Mobil Super 3000.

oleje Elf

Naleznete zde špičkové motorové oleje Elf Evolution a Excellium .

oleje Ford

Naleznete zde špičkové motorové oleje Ford Formula.

Motocyklové oleje

Naleznete zde špičkové motocyklové oleje Castrol a Motul.

Motobaterie

Naleznete zde motobaterie Varta gelové a standard.

Náhradní díly

Naleznete zde náhradní díly na osobní a užitkové vozy značek Brembo, Textar, Roadhouse, SBS, Ate, Bosch a Nipparts. Sleva v e-shopu na tyto náhradní díly je 10 - 15% z prodejních cen.

 

Dobré důvody pro Váš nákup v našem obchodě....

Široký sortiment zboží

Nabízíme Vám motorové oleje renomovaných výrobců Castrol, Mobil, Shell, Total, Elf, Ford a motocyklové oleje Castrol, Motul, jejichž značka je garantem nejvyšší kvality. Veškeré námi nabízené motorové oleje jsou v originálním balení, splňují veškeré normy a specifikace. Dodáváme olejové filtry výrobců UFI, Bosch, Nipparts, Knecht. Sleva v e-shopu na filtry je 10 - 15% z prodejních cen.

Nízké ceny

Díky spolupráci se zahraničními regionálními distributory a obchodovanému objemu, můžeme nabídnout lepší ceny motorových olejů než konkurence.

Doprava zdarma po celé ČR

Objednávky zboží v hodnotě nad 5.000,- Kč vč. DPH odesíláme zdarma po celé ČR prostřednictvím České pošty. Poštovné se nevztahuje na sudový olej, cena dopravy je účtována individuálně.

Levné oleje Elf, Ford, Shell, Total, Mobil 1, Motul, Castrol, Agip, Mogul, Repsol, BP, Valvoline najdete v našem e-shopu.

ZBOŽÍ V AKCI

NOVINKY

arr3Náhradní díly pro osobní a užitkové vozyBrzdy patří v každém automobilu k jeho nejdůležitějším částem, zaslouží si proto odpovídající...

KONTAKTY

Ing. Milan Budař - MAOB
Husova 92
391 11 Planá nad Lužnicí
tel: 602465173, 602420942
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

 

Dobré důvody pro Váš nákup v našem e-shopu...

Technické zázemí a servis

Nabídka produktů, které v našem obchodě najdete, je denně ověřována praxí našimi obchodními partnery z řad autoservisů a obchodů. Přinášíme tedy pouze ty produkty, které skutečně fungují. Při doporučení vhodných motorových olejů a maziv pro Váš automobil či motocykl čerpáme z praktických poznatků a vlastních zkušeností.

Termín dodání

Objednané zboží v pracovní dny do 13:00 hod. odesíláme ještě tentýž den. Česká pošta by Vám měla zásilku doručit následující pracovní den. Objednané zboží po 13:00 hod. odesíláme následující pracovní den.

Výdejní místo

Objednané motorové oleje si můžete vyzvednout osobně v naší prodejně.

Motorové oleje Shell, Total, Castrol, Mobil, Elf, Ford, motocyklové oleje Castrol, Motul, filtry Nipparts, Bosch, UFI, Knecht, Hengst, Starline, Corteco, motobaterie Varta. Náhradní díly, brzdové kotouče, brzdové destičky Brembo, Textar, Ate, SBS, Bosch, Roadhouse, Nipparts. Nejlevnější motorové oleje na českém trhu koupíte u nás.


» ZÁKLADY O OLEJÍCH
Základy o olejích

a

Obecně o mazání

Co to je vlastně mazání? Je to snižování tření mezi dvěma tělesy, které se vůči sobě pohybují. Tak zní definice. V podstatě potřebujeme oddělit dva povrchy vrstvou maziva tak, aby v ideálním případě nedocházelo k jejich dotyku.

Výraz „mazání" vznikl ze slova „maz". Takto nazývali naši předkové surový zvířecí tuk, kterým mazali ložiska svých vozů a kár, aby se snížilo tření a tím potřebná síla vynaložená člověkem nebo zvířetem, a aby se současně udrželo opotřebení povozů v určitých mezích.
Pátrání člověka po účinných mazivech je velmi staré jako historie lidstva sama. Číňané využívali již kolem roku 3500 před n. l. mazacího účinku vody, Egypťané používali k mazání svých bojových vozů již kolem roku 1400 před n. l. zvířecí tuk nebo olivový olej, kolem roku 780 před n. l. odhalili Číňané vlastnosti tření, které snižovali směsi rostlinných olejů a olova. Na vhodnost vzduchu jako maziva bylo poukázáno již před více než 100 lety.
V moderní definici zahrnuje pojem „maziva“ především výrobky používané k mazání kluzných a valivých prvků. Mezi maziva jsou však řazeny také druhově příbuzné výrobky, které jsou blízké svým složením, způsobem výroby a vlastnostmi, které však slouží pod názvem „pracovní oleje“ v průmyslových procesech jako pomocná média k přenosu sil, odvodu tepla, chlazení, jako izolační oleje nebo prostředky antikorozní ochrany.
Podíl maziv tvoří na celkové spotřebě minerálních olejů celosvětově v zemích s rozvinutým průmyslem kolem 1 %. Ekonomický význam maziv je však podstatně větší, než lze v souvislosti s jejich poměrně malým podílem na trhu olejů předpokládat. Vlivem tření se spotřebovává 30 % energie vyrobené na celém světě, následkem opotřebení vznikají rok co rok mnoha miliardové ztráty.
Konstruktéři již dnes vědí, že maziva jsou nejen nezbytné provozní látky, ale také konstrukční prvky. Konstrukce, která je ve smyslu mazací techniky vyzrálá a podporuje správné mazání, šetří energii, snižuje prostojové ztráty a náklady na náhradní díly a na opravy a napomáhá udržovat hodnotu strojového parku a zařízení. Samotná maziva jsou intenzívním výzkumem neustále vyvíjena.
Nejdůležitějšími mazivy jsou podle množství mazací oleje, které mají všechny svůj původ v ropě.


Výroba základových olejů

Výchozím produktem všech maziv, nezávisle na skutečnosti, zda na bázi minerální nebo syntetické, je ropa. Hned po jejím vytěžení se zbaví vody, soli a mechanických nečistot a je přepravovaná pro další zpracování v rafinériích.

V rafinériích se předehřátá ropa vede do atmosférické destilační kolony, kde se na základě rozdílných teplot varů rozdělí do několika frakcí.


Minerální základové oleje

Výroba minerálního oleje pokračuje vakuovou destilací zbytku z destilace atmosférické – mazutu. K oddělení jednotlivých složek podle bodu varu zde dochází za sníženého tlaku. Body varu se za sníženého tlaku také sníží, proto nedochází k velkému tepelnému namáhání a ke štěpení molekul, ke kterému by docházelo při tlaku atmosférickém.

Z vakuové destilace se pro výrobu základových olejů používají olejové destiláty. Ty je nejprve potřeba zbavit nežádoucích polárních sloučenin, které by způsobovaly rychlé stárnutí oleje, a to většinou rozpouštědlovou extrakcí. Když tento surový olej ochladíme na velmi nízké teploty, začnou se vylučovat pevné parafíny, které by později v provozu vadily. Ty je nutno odfiltrovat, což je základem dalšího procesu odparafinování. Po konečném dočišťovacím procesu nazývaném Hydrofinishing získáváme minerální základové oleje různých viskozit.

S plynoucími léty dochází k trvalému zdokonalování technologického postupu.


Syntetické základové oleje

Syntetické oleje se vyrábějí chemickou cestou, vazbou speciálních uhlovodíkových molekul v průběhu několikastupňového procesu. Lze tak vyrobit produkt libovolné molekulární struktury a délky řetězce s vynikajícími a trvale rovnoměrnými a stálými vlastnostmi. U syntetických olejů se jedná hlavně o polyalfaolefiny a syntetické estery.


NGNkZjM